Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Nová registrace
OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
Rehabilitace Diagnostika
Léčba Prevence
0
Nákupní košík
[0] 0.00,- Kč

Jak stimulovat dítěti nožičky v domácím prostředí? II. díl

V dětských hrách hrají nožičky stejně důležitou roli jako ručičky. Přesto na smysluplné hračky pro nožky v hračkárnách prostě nenarazíte. Najdete pestrou škálu hraček stimulující sluch, zrak, hmat - pískátka, blikátka, chrastítka, štěrkátka, kousátka, hračky pro masáže dásní pro budoucí zoubky...Něco pro nožičky a budoucí klenby tam jen stěží najdeme. Pro nožičky prostě v hračkárnách místo není. Ve světě fyzioterapie se ví, že lidská noha bývá často svými majitely ignorována. Proč učit naše děti zapomínat a nakonec nadobro zapomenout na své nožičky hned od samého začátku používání? Jde to i jinak? Ano, samozřejmě, že jde - jednoduše a hravě! Jedině tak bude dítě s radostí objevovat, na co všechno umí jeho nožičky dokonale reagovat, k čemu je vlastně má! Obohaťme náš domov třeba takovými krásnými senzomotorickými polštářky!

Šikovné ručičky maminky = šikovné nožičky dítěte! Redakce časopisu Umění fyzioterapie vymyslela senzomotorické polštářky a požádala maminku Elišku Valovou ( www.facebook.com/grepy.cz) o jejich ušití. Eliška naši prosbu vyslyšela a takto umělecky vše ztvárnila! Ondra Vala, náš dvorní fotograf (www.bilacerna.cz), vše svým objektivem dokonale zachytil a zdokumentoval. Necháte se také inspirovat?

Senzomotorické polštářky představují báječný způsob, jak dítěti v domácím prostředí hravě poskytnout kvalitní podmínky pro posilování nožiček a přispívat tak ke zdravému formování nožní klenby. Takže pokud doma máte rovné podlahy, k senzomotorickým koberečkům přidejte tyto polštářky.

 

Polštářky vyrobte z kvalitních pevných materiálů (aby odolala výplni) a zvolte takové barvy a motivy, které vaše batole zaujmou. Jako náplň použijte hrách, čočku, pohanku, pecky, slámu, molitan, semínka, oblázky, kaštany, ... tím, že jsou polštářky na zip - náplň můžete po čase obměnit. 

Tyto polštářky mají další výhodu (kromě velmi snadné údržby). Zip je také na okrajích polštářků a tak si můžete pro své batole měnit tvar "chodníčku". Jednou to bude hvězda, jednou skákací panák, jednou rovná žížala...

Batole se vám chozením (běháním) po polštářcích nudit nebude a tak získáte čas např. na přípravu oběda. Mimochodem, jeden polštářek si vemte pro sebe a postavte se na něj ke sporáku - vaše nohy a záda vám poděkují!

Krásný inspirující vývoj nožiček všem dětem přeje redakce časopisu U.F. 

 

 

Nahoru