Jak stimulovat dítěti nožičky v domácím prostředí? II. díl

V dětských hrách hrají nožičky stejně důležitou roli jako ručičky. Přesto na smysluplné hračky pro nožky v hračkárnách prostě nenarazíte. Najdete pestrou škálu hraček stimulující sluch, zrak, hmat - pískátka, blikátka, chrastítka, štěrkátka, kousátka, hračky pro masáže dásní pro budoucí zoubky... Něco pro nožičky a budoucí klenby tam jen stěží najdeme. Pro nožičky prostě v hračkárnách místo není. Ve světě fyzioterapie se ví, že lidská noha bývá často svými majitely ignorována. Proč učit naše děti zapomínat a nakonec nadobro zapomenout na své nožičky hned od samého začátku používání? Jde to i jinak? Ano, samozřejmě, že jde - jednoduše a hravě! Jedině tak bude dítě s radostí objevovat, na co všechno umí jeho nožičky dokonale reagovat, k čemu je vlastně má! Obohaťme náš domov třeba takovými krásnými senzomotorickými polštářky!

Šikovné ručičky maminky = šikovné nožičky dítěte! Redakce časopisu Umění fyzioterapie vymyslela senzomotorické polštářky a požádala maminku Elišku Valovou (www.facebook.com/grepy.cz) o jejich ušití. Eliška naši prosbu vyslyšela a takto umělecky vše ztvárnila! Ondra Vala, náš dvorní fotograf (www.bilacerna.cz), vše svým objektivem dokonale zachytil a zdokumentoval. Necháte se také inspirovat?


Senzomotorické polštářky představují báječný způsob, jak dítěti v domácím prostředí hravě poskytnout kvalitní podmínky pro posilování nožiček a přispívat tak ke zdravému formování nožní klenby. Takže pokud doma máte rovné podlahy, k senzomotorickým koberečkům přidejte tyto polštářky.
 
Polštářky vyrobte z kvalitních pevných materiálů (aby odolala výplni) a zvolte takové barvy a motivy, které vaše batole zaujmou. Jako náplň použijte hrách, čočku, pohanku, pecky, slámu, molitan, semínka, oblázky, kaštany, ... tím, že jsou polštářky na zip - náplň můžete po čase obměnit. 

          
Tyto polštářky mají další výhodu (kromě velmi snadné údržby). Zip je také na okrajích polštářků a tak si můžete pro své batole měnit tvar "chodníčku". Jednou to bude hvězda, jednou skákací panák, jednou rovná žížala...
     
Batole se vám chozením (běháním) po polštářcích nudit nebude a tak získáte čas např. na přípravu oběda. Mimochodem, jeden polštářek si vemte pro sebe a postavte se na něj ke sporáku - vaše nohy a záda vám poděkují!

Krásný inspirující vývoj nožiček všem dětem přeje redakce časopisu UmFyz 

Fotky: www.bilacerna.cz

Mgr. Marika Bajerová
CoversCoversCoversCoversCovers
Sledujte nás
umění fyzioterapie ®
Covers
kontakt
Umění fyzioterapie

objednavky@umeni-fyzioterapie.cz
Místecká 256, Příbor 742 58
IČO: 75531437
DIČ: CZ8356115240
O časopise
technická specifikace
80 barevných stran
křídový papír, lepená vazba

MK ČR E 22406, ISSN 2464-6784

periodicita: 2x ročně

Informace pro knihovny
O předplatné prosím pište na email
predplatne@umeni-fyzioterapie.cz
Seznam knihoven (.pdf)
vlastnících výtisky časopisu Umění fyzioterapie®


Inzerce na webu
Ceník a rozměry inzerce - web (.pdf)
Ceník a rozměry inzerce - časopis UmFyz (.pdf)
Tvorbu webové stránky zajistil BINARGON.cz
Můj účet
Osobní nastaveníOdhlášení