Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Nová registrace
OdhlásitObjednávkyNastavení účtu
Rehabilitace Diagnostika
Léčba Prevence
0
Nákupní košík
[0] 0.00,- Kč

Časopis Umění fyzioterapie č. 2


Kód: 020916
190  s DPH
Dostupnost: Vyprodáno
ks
Obsah
Představení časopisu

Udělali jsme další krok a od tématu dětské nohy se dostáváme do problematiky poruch struktury a funkce nohou v dospělosti. V ordinacích fyzioterapeutů řešíme tyto poruchy dennodenně. Při vyšetření a terapii pacientů zjišťujeme, jak zapomenutým orgánem se noha nejednoho člověka stala. Takto zapomenutá noha změnila svůj tvar, má slabé svaly a málo pevné vazy, je bledá a neplně využitá ve svých původních funkcích. Pro mnohé pacienty je překvapením, k čemu všemu noha slouží, jak může být vnímavá a jak je důležité o své nohy dobře pečovat také po pohybové stránce. Vždyť život je pohyb a právě díky nohám si pohybu a tímto i života můžeme s radostí užívat. Fyzioterapie nabízí pestrobarevnou paletu terapeutických možností a cest, jak takto vzniklý problém řešit. V časopise si přečtete přístupy významných fyzioterapeutek, které svou prací inspirují celou řadu dalších terapeutů a lékařů. Ze světa současné ortopedie podrobně zpracovali téma strukturálních poruch nohy přední lékaři v oboru a seznámili nás tak s jejich možnostmi diagnostiky a terapie. Podrobné informace jsou také sepsány k syndromu diabetické nohy z pohledu moderní diabetologie. Nohy a jejich boty – téma, které je v dnešní době předmětem vědeckého bádání. Proč je to taková věda? Jak se obouvali lidé stovky a tisíce let před námi a co vše můžeme při pohledu na obutého člověka vyčíst? Je reálné obout si boty z doby kamenné a vydat se až na vrcholky hor? Vše se dozvíte v druhém čísle časopisu. Závěr časopisu si dovolujeme věnovat jedné z nejvýznamnějších osobností rehabilitačního lékařství a to panu profesoru Karlu Lewitovi. K jeho nedožitým 100. narozeninám byla letos uspořádána mezinárodní konference. Vzpomínalo se na pana profesora a ve střípcích z konference jeho jedinečnost a předávané poselství zaznamenáváme. S úctou děkujeme za vše, co našemu oboru přenechal a děkujeme za jeho UMĚNÍ, které jeho žáci předávají dále.

Všem autorkám a autorům, kteří se na tvorbě tohoto čísla podíleli, velmi děkuji. Předání jejich praktických zkušeností dovoluje rozšiřovat naše obzory a přispívat tak k ucelené péči o klienty naší praxe.

Mgr. Marika Bajerová

 

Časopis Umění fyzioterapie® je primárně určen pro fyzioterapii, ergoterapii a lékařské obory. Inspirací může být všem zájemcům o zkušenosti, názory a poznatky získané z vlastní praxe autorů. Cílem je podat celistvý pohled na aktuálně řešenou problematiku, a tím umožnit její mezioborové propojení. Časopis se tak stává cenným a uceleným zdrojem potřebných informací. 

Nahoru